Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    AVTO FORUM SLO + STR 2018 Seznam forumov -> Vtisi preteklih dogodkov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo
Predsednik SRT MS

Pridružen/-a: 30.01. 2006, 23:32
Prispevkov: 2099
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: 21 Maj 2012 08:18    Naslov sporočila: Vtisi - gokart Raceland Odgovori s citatom

V soboto 19.5.2012 je klub LCS organiziral odprto dirko z gokarti.

Ker je bilo lepo vreme, sva se v zadnjem trenutku odločila za en izlet proti Krškemu na dirkališče Raceland.
Tam sem se seveda prijavil na dirko. Tekmovalo nas je 32.

Prvo so nas z žrebom dali v 3 skupine in začele so se vožnje. Prvo so za vsako skupino posebej bile kvalifikacije za startno mesto na podlagi doseženega najboljšega časa kroga. Vozilo se je 10 min. Po kvalifikacijah je bila takoj dirka posamezne skupine (še 10min) in najboljših 6 se je uvrstilo naprej. In tako za vse 3 skupine. Za startne pozicije so pa med napredujočimi bili upoštevani časi krogov.
Tudi sam se prišel prvi krog naprej (bil v skupini na 5. mestu).

Nato so nas po doseženih časih, kateri smo napredovali v četrt finale, dali v 2 skupini po 8 tekmovalcev in imeli dirko še 10 min in od vsake skupine je napredovalo 5 najboljših v polfinale.
To mi je spet nekako uspelo in med obema skupinama sem imel odličen 3 čas kroga. S tem sem imel tudi dobro pozicijo za polfinalno dirko, ki sem začel iz 3. mesta.

Potem 10 min polfinalne dirke v kateri sem celo zmagal in imel tudi najboljši čas kroga. S tem sem se uvrstil v finale, v katero smo se uvrstili najboljši štirje. Tam pa se je vozilo z močnejšimi gokarti 2 po 2, kjer je bila dirka samo na čas. No tam sem imel najboljši svoj čas kroga, ki je bil dovolj za stopničke in s tem sem se uvrstil na 3. mesto.

V glavnem lep popoldan in uspešen dan.
Sama proga je odlična, gokarti ti osnovni so malo prepočasni za to progo. V glavnem sem prevozil progo brez zaviranja in popuščanja stopalke za plin. No v finalni vožnji, kjer so bili močnejši gokarti, tisti pa so bili že kar v redu. Take bi morali imeti že na samem začetku tekmovanja in v finali bi morali biti še močnejši - moje mnenje.