Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    AVTO FORUM SLO + STR 2018 Seznam forumov -> Vtisi preteklih dogodkov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo
Predsednik SRT MS

Pridružen/-a: 30.01. 2006, 23:32
Prispevkov: 2099
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: 10 Okt 2007 21:58    Naslov sporočila: Vtisi avtoslaloma Ljubečna 2007 Odgovori s citatom

Megleno nedeljo 23.09.2007 smo se štirje tekmovalci - člani SRT MS kluba zbrali v Murski Soboti, da smo se skupaj odpeljali proti Celju na poligon v Ljubečno. Tam se je namreč odvijal avtoslalom za Pokal Ferode.

Naši tekmovalci pred odhodom:
Gregor Ferenčak z Toyoto MR2 turbo

Aleš Pelcar z VW Golg I VR6

Damir Tanacek z Ford Mondeo

in Danijel Vehab z BMW 120d

Okrog pol devetih smo prispeli na poligon, kjer je bilo že kar nekaj tekmovalnih vozil. Sledila je prijava za tekmovanje, ogled proge, tehnični pregled vozil in okrog 10 ure se je začel uradni trening.

Tekmovanja se je udeležilo 60 tekmovalcev, ki so se razvrstili v 5 skupin. 2 skupini - serijska vozila, 2 skupini - predelana vozila in 1 skupina - ženske.
Bilo je kar nekaj zanimivih vozil: Subaru Impreza, Audija S2 coupe, fičo turbo, twingo turbo, corsa in kar precej predelanih jugecov in Autobianciev.

Proga na treningu: še kar hladno dopoldne in megleno tako, da je bil malo slabši oprijem gum. Proga pa je bila kar precej zaprta. Bilo je videt tudi nekaj zasukov na progi in nepravilnih voženj.

Potem se je pričelo zares, se pravi 1. tekmovalna vožnja, ki se je vozilo po skupinah. Vreme se je tudi izboljšalo tako, da je bilo res vzanimivo tekmovanje.
Prvi od naših se je podal na progo Danijel Vehab z BMWjem, ki je pravilno - brez napake pripeljal v cilj z odličnim časom za svojo skupino in prevzel vodstvo. V tej skupini bi moral nastopiti tudi Damir Tanacek z vozilom Ford s katerim je imel težave in ni nastopil v tekmovalni vožnji.
Naslednji tekmovalec v 4. skupini pa je bil Aleš Pelcar z VWjem, ki je bil kar hiter na progi in v drugem krogu naredil usodno napako - nepravilna vožnja, ki ga je stala dobrega mesta.
Zadnji od naših v 1. vožnji se je podal Gregor Ferenčak z Toyoto pa je dosegel zelo dober čas, vendar podrl 2 keglja in dobil pribitek 4 sek. in se uvrstil na 9 mesto.

Sledila je 2. vožnja in se je vozila od najslabših proti najboljšim prve vožnje ne glede na skupino.
Med našimi se je podal na progo Aleš, ki je popravil čas prve vožnje vendar ga ta ni uvrstil med najboljše.
Za njim se je podal Gregor, ki pa je žal imel manjše tehnične težave z vozilom in ni končal druge vožnje.
Sledila je vožnja Danijela, ki je spet brez napak odpeljal drugo vožnjo z malo slabšim časom od prvega, vendar ga je skupni čas še vedno obdržal na prvem mestu v svoji skupini.

Ekipa SRT MS pa je osvojila 5. mesto
Naša ekipa:

Našo ekipo so prišli spodbujat tudi naši člani kluba in tudi še drugi kolegi.

Na koncu je še sledilo najslajše - podelitev pokalov.
1. mesto Danijel Vehab v diviziji II - serijska vozila na 1600ccm

levo: Danijel

Generalni zmagovalec dirke pa je bil Mesarič z Autobianciem. Proga je bila bolj na godu manjših vozil zaradi zaprte proge. Drugi je bil Gajič z Oplom in tretji Draškovič z Jugom.

Avtoslalom je potekal ne moteno, bil je izredno dobro pripravljen, spiker je bil tudi faca, skratka prireditev je bila zelo uspešna. Škoda, da je to bil letošni prvi slalom in kot kaže tudi zadnji nažalost, ali pa tudi ne